OnePlus 5 Modelinin Pil Performansı Daha da Artacak

0
319

Üstün bir şekilde donanımsal özellikleri ve de performansı ile tüm amiral gemi modellerini arkada bırakmayı başaran OnePlus 5 modelinin bataryasının performansını çok önemli bir derecede arttırabilecek bir güncelleme yolda.

Bu yılın amiral gemisi katili olarak nitelendirilen OnePlus 5, testlerde iPhone 7 Plus, Galaxy S8 gibi cihazları geride bırakmayı başarmıştı. Performansı ile göz dolduran cihazın batarya performansını da önemli derecede etkileyecek OxygenOS güncellemesi yolda.

3300 mAh pil kapasitesine sahip olan OnePlus 5’in şarj olma süresi ve batarya performansı iyi durumda. Ancak bir sonraki büyük OxygenOS güncellemesi ile bu performansın oldukça artacağı söyleniyor. Kaynaklar 7 saatlik ekran kullanımının pilin sadece % 50’sini tüketeceğini iddia ediyorlar.

 

En önemli gelişmenin Enerji Uyarıcı Zamanlama’sında (Energy Aware Scheduling) olacağı düşünülüyor. EAS, Snapdragon 835 de dahil olmak üzere birçok modern yonga setinde bulunan big.LITTLE mimarisini kullanarak Linux çekirdeğini daha akıllı hale getiriyor. EAS, her bir uygulamanın nasıl çalıştırılacağına karar verirken boyut ve saat hızını dikkate alıyor.

OxygenOS 4.6 güncellemesini Google Pixel daha önce aldı. OnePlus 5’in de yakın zamanda bu güncellemeyi alması bekleniyor. OxygenOS 4.6 ile birlikte OnePlus 5, akıllı telefonlar arasında en iyi pil ömrü vaad eden amiral gemisi cihaz olabilir.

 

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz