Philips Şirketinden 65 İnçlik Yeni Oled 9 Serisinden Televizyon

0
220

Philips şirketi, OLED 9 Serisindeki televizyonlarını IFA Fuarı içerisinde resmen sergiledi.

Philips’in televizyon ailesiyle özdeşleşen Ambilight teknolojisini bünyesinde barındıran televizyon, OLED paneliyle daha gerçekçi renkler sunuyor.

Philips OLED TV, beyazların da zirvesine çıkarak 900 nit’lik görüntü üretebiliyor. Hem siyah hem de beyazın en uç noktalarına kadar ulaşabilmesiyle eşsiz bir kontrast sağlanıyor. Görüntüdeki en parlak ve en karanlık öğeler eşzamanlı olarak ekranda çoğalıyor.

OLED ürünlerde siyahların daha siyah olmasıyla, 9 Serisinde ürünün daha doğru ve akışkan bir renk paleti sunmasına olanak tanıyor. (% 99 DCI-P3). 65 inç (164 Ekran) OLED 9 serisinde kenar aydınlatmasının üzerinde bulunan görüş açısı sayesinde izleyici her açıdan mükemmel bir görüntü izleyebiliyor.

OLED TV’ler geleneksel LED TV’lerden 100 kat daha hızlı tepkime süresi sayesinde görüntüler arasındaki geçiş çok kısa olduğundan hareketli görüntüler olağanüstü keskinliğe ulaşabiliyor.

Yeni Philips P5 işlem motoru, hali hazırda etkileyici bir performansa sahip olan Perfect Pixel Ultra HD motoruna kıyasla yüzde 50 performans artışı sağlıyor. Ultra HD ve 4K görüntü kalitesi sunan televizyondakki P5 işlem motoru resim kalitesini tanımlayan beş değişkenin her birini analiz ediyor, ayrıştırıyor ve tek tek zaman kaybı olmadan ele alıyor. Bunlar; Kaynak Görüntüyü İyileştirme, Keskinlik, Renk, Kontrast ve Hareket. Gürültü ve yapaylık gibi can sıkıcı görsellik, tüm televizyonların görüntü kalitesini etkiliyor. P5 Kaynak Görüntüyü İyileşitrme bunları düzeltemek amacıyla 6 bit vidyoyu yaklaşık 14 bite yaklaştırarak sesteki bulanıklığı yok ediyor ve gürültüyü azaltıyor.

Android M TM Smart TV sistemine sahip olan 65 Inc (164 ekran) OLED 9 Serisi sahip olduğu Google sertifikasıyla televizyonla uyumlu olan tüm uygulama, servis ve içeriklere Google Play Store tarafından erişim sağlıyor. Güçlü Dört Çekirdekli işlemci ve Q klavye, kaydırma pedi ve ses tanıma teknolojisi ile gelişmiş bir uzaktan kumanda sayesinde zahmetsiz çalışma ve hızlı navigasyon mümkün.

Televizyonun Türkiye’de ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı henüz belli değil.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz