Piyalepaşa İstanbul Sahaf Günleri ünlü isimleri ağırladı

0
284

Polat’ın 60 yıllık tecrübesiyle hayata geçirdiği Piyalepaşa İstanbul, kültür ve sanat etkinliklerinin bir yenisine daha imza atarak “Piyalepaşa İstanbul Sahaf Günleri”ni düzenliyor. Kitap ve tarih tutkunlarını bir araya getiren etkinlik kapsamında 11 Eylül Pazartesi akşamı özel bir davet gerçekleştirildi. Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ve İbrahim Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat ev sahipliğinde, Piyalepaşa İstanbul Satış Ofisi’nde düzenlenen kokteyle iş, cemiyet, sanat ve spor dünyasının ünlü isimleri katıldı.

Kökleri 500 yıl öncesine uzanan İstanbul’un kadim semti Beyoğlu’ndaki tarihi Piyalepaşa’da gerçekleştirilen Piyalepaşa İstanbul, bu semti kültür ve sanat etkinliklerinin merkezi haline getirmek, kültür mirasını yeni nesillere ve sanatseverlere tanıtmak amacıyla düzenlediği etkinliklere bir yenisini ekleyerek “Piyalepaşa İstanbul Sahaf Günleri”ni hayata geçiriyor.

Kitap tutkunları ile sanatseverleri bir araya getiren bu özel etkinliğin 11 Eylül akşamı Piyalepaşa İstanbul Satış Ofisi’nde düzenlenen açılış kokteyli aralarında Mustafa Denizli, Demet Akbağ, Sedef İybar, Şenes Erzik, Aziz Torun ve Serhat Ulueren’in olduğu iş, cemiyet, sanat ve spor dünyasından ünlü isimleri bir araya getirdi. Başarılı müzisyen Giselle Tavilson’un kemanla performans sergilediği gecede misafirler, birbirinden değerli kitapların yer aldığı stantları gezme ve bu nadide eserleri inceleme imkanı buldu.

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat gerçekleştirdiği konuşmada Piyalepaşa İstanbul Sahaf Günleri ile tarihi Piyalepaşa semtinin kültür mirasını taze tutup geleceğe taşımanın heyecanını yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: “Bugün Polat markasının 60 yıllık tecrübesiyle, konut ustalığıyla, kökleri 500 yıl öncesine uzanan İstanbul’un kalbi Beyoğlu’ndaki tarihi Piyalepaşa semtinde hayata geçirdiğimiz Piyalepaşa İstanbul, özlem duyulan mahalle hayatının ilk kalp atışlarını duyuruyor. Kültür mirasını sahiplenmekle kalmıyor, onu taze tutup, geleceğe taşımanın misyonu geleceğe taşımak için kararlıyız. Burada bizimle birlikte, Piyalepaşa Sahaf Günleri’nde olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz