Pokemon Olduğunu İddia Edip Camdan Atlayan Ferhat Büyüdü

Dört yaşında iken Pokemon hayranı olan Ferhat, kendisini 7.kattan aşağı bırakarak uçuş denemesi gerçekleştirmişti. İşte Pokemon çizgi filminin yayından kaldırılmasına sebep olan olay.

0
475

Yıllar önce izlenme rekorları kıran bir çizgi film vardı. Pokemon, büyük küçük her kesimden bireylerin sevgilisi haline gelmeyi başarmıştı. Ülkemizde milyonlarca izleyici kitlesini yakalayan Pokemon, bir anda yayından kaldırılmıştı.

Pokemon çizgi filminde yer alan karakterler çocuklar arasında birer birer paylaşılmıştı o dönem. Sadece çocuklarla sınırlı kalmayan çizgi filmin her yaştan birçok seyirci kitlesi mevcuttu. Bir gün ansızın yayından kaldırılan çizgi filmin yayından kaldırılma sebebi ise 4 yaşında bir çocuk olan Ferhat Ağırbaş’tı.

O zamanlar 4 yaşında olan Ferhat, Pokemon çizgi filmine kendisini o kadar kaptırmıştı ki tıpkı Pokemon karakterleri gibi uçabileceğini düşünüyordu. Ve bunu deneyip kendisini 7.katta bulunan dairenin camları arasından boşluğa bıraktı. Neyse ki sadece bacağında bir kırıkla bu kazayı atlatan Ferhat, artık büyüdü. Kaza sonrası hastanede neden atladığı sorulan çocuk kendisinin pokemon olduğunu ve pokemon gibi uçtuğunu belirtmişti.

Bu olayın ardından yetkililer kazaya konu olan çizgi film olan Pokemon’un yayından kaldırdı. İşte Pokemon Ferhat’ın son hali.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz