Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition Özellikleri Ne Olacak?

Bir süredir gündemde olan Galaxy S8 Microsoft Edition hakkında bazı bilgiler lansmanla birlikte netlik kazandı. Samsung Galaxy S8 ve S8+ ile donanımsal özellik bakımından pek bir farklılıklarının olacağını söyleyemeyiz. Ancak yazılım cephesinde bazı özel detaylar var.

0
535

Samsung Galaxy S8 ile yeni amiral gemisini sektöre duyurmanın mutluluğunu yaşıyor. Güney Kore menşei şirketin Türkiye’de hali hazırda geniş bir Pazar payı olduğunu söylemeliyiz. Günümüzde Samsung kullanıcılarının yakından ilgilendiği yeni S8 ve S8+ içinse Microsoft ile ortak bir sürüm geliştirildi.

Öyle ki şu an için Microsoft Edition modelini sipariş edebilirsiniz. Tabi yalnızca ön siparişlerin açık olduğunu belirtmekte fayda var. Peki ya Galaxy S8 Microsoft Edition özellikleri arasında neler var? En nihayetinde bir süredir Skype ya da OneDrive gibi Microsoft temelli uygulamalar stock olarak Samsung cihazlarda geliyordu. Bunun yazılımsal olarak bize ne katacağını herkes merak etmeye başladı.

En büyük farklılık olarak sesli asistan dikkat çekiyor. Öncelikli olarak Samsung Galaxy S8 ile Bixby isimli sesli asistanını aktif konuma getirdi. Microsoft Cortana ise teknoloji devinin yıllardır üzerinde çalıştığı sesli asistanı. İşte Galaxy S8 Microsoft Edition Cortana sayesinde büyük bir adım atmış olacak.

Aynı zamanda iş dünyasına yönelik uygulama desteğinin çok yoğun olacağı açıklamalar arasında yer alıyor. Doğal olarak bireysel kullanımdan ziyade Microsoft’un hedef kitlesi daha çok şirketler ve kurumsal kimlikler olacak.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz