“Sanata Bi Yer” Seminerleri Devam Ediyor

0
206

Toplumun geleceğine katkı sağlamak hedefiyle “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek, Doğuş ile Gelecek” vizyonu altında sosyal sorumluluk projelerini yürüten Doğuş Grubu, Sanata Bi Yer projesiyle kültür ve sanatın gelişimine destek olmayı sürdürüyor. Bugüne kadar 170’in üzerinde öğrencinin 350’yi aşkın çalışmasını sergilemek üzere İstinyePark, bomontiada gibi Doğuş Grubu mekânlarını galeriye dönüştüren Sanata Bi Yer projesi kapsamında sanatla ilgilenen öğrenciler için ücretsiz düzenlenen seminerlerin ikincisi gerçekleştirildi.

Üniversite öğrencilerine çalışmalarını sanatseverlerle buluşturma olanağı sunan ve ikinci yılına giren Sanata Bi Yer projesi, kültür ve sanata desteğini hız kemeden sürdürüyor. Proje kapsamında düzenlenen “Sanata Bi Yer Seminerleri”nin ikincisi İstanbul bomontiada’da bulunan ATÖLYE’de düzenlendi. Seminerler kapsamında sanat ve sanat dünyasına yönelik pratik bilgiler öğrencilerle paylaşılıyor.

25 Kasım Cumartesi günü bağımsız sanat yöneticisi, Taner Ceylan Studio menajeri, Artwalk Istanbul Kurucusu, ARD Collection Arşiv ve İletişim Sorumlusu Saliha Yavuz “Sanatçı Dokümanları ve Portfolyo ” başlıklı seminerde; sanatçının profesyonel alanda ihtiyaç duyacağı dokümanlar, portfolyo ve artist statement yazımına ilişkin bilgi, örnek ve açıklamalarla ilgili bilgileri öğrencilerle paylaştı.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz