Şifalı Kahvemizi Denediniz Mi?

0
214

Kahve, milli içeceğimiz haline gelmiştir. Türkiye’de kahve yetişmemektedir. Ancak, Türk Kahvesi, oldukça meşhur olmuştur. Kanuni Sultan Süleyman Han zamanında, Yemen fethedildiği zaman, Yemen valisi, Osmanlı sarayına kahve hediye etmiştir. O günden sonra, bu lezzet, saray erkanının en çok tükettiği içecek haline gelmiştir. Zihin açan ve gribe iyi gelen sade kahve, ‘ kırk yıl hatırı olan’ bir içecek haline gelmiştir. Osmanlı Kervansaray Kahvesi, ürünümüz ise, Yemen kahvesinin, menengiç, harnup, salep, krema, kakao ve damla sakızı ile karıştırılması ile meydana gelmiştir. Osmanlı’da bu tip karışım çaylar ve kahveler meşhurdu. Osmanlı’da içilen çayın adı da şifa çaydı. Yedi karışık bitkiden oluşan ve sağlığı koruduğu gibi, vücudu güçlendiren etkiye sahipti. Şifalı kahve olarak bilinen kahve ürünümüz, bu kültürün bir uzantısı olarak, günümüze kadar gelmiştir. Nefis tadıyla, damla sakızı kokusuyla, içenleri şaşırtan bu kahve içeceği, en iyi ikramlarınız içerisinde yer alacaktır.

 

Karışım Özellikleri Mükemmel

 

Dedelerimiz, günlük yaşantısında iş gücünü kullanan insanlardı. Bu nedenle Osmanlı kahvesi gibi içeceklere önem verirdi. Cinsel sağlık, kalp sağlığı, akciğer sağlığı, kemik sağlığı ve zihinsel sağlık gibi birçok konuda Kervansaray kahvesi, bir numara özelliklere sahiptir. Bu konularda meydana gelebilecek bütün sağlık sorunlarını, kahve ürünümüz, mükemmel bir şekilde çözüme kavuşturacaktır. Yedi çeşit bitkinin bütün faydalarını barındıran kahve ürünümüz, Dr. kahve olarak bilinmektedir. Hastalara en iyi hediye olan Osmanlı kahvesi ürünümüz, özel içecekler grubundadır. Tarihi özelliği ile turistik bölgelerde büyük ilgi görmektedir. Özellikle hiç tatmamış misafirleriniz için, kervansaray kahvesini hazırlayın. İlk defa Yaptat Kervansaray kahvesi içenler, o anı hiç bir zaman unutmamaktadır. Bu özellikleriyle oldukça önemli bir yere sahiptir. Hazırlanışı çok kolay olan ürünümüz, normal sade kahvenin hazırlanışı gibi hazırlanmaktadır. Bir cezveye bir tatlı kaşığı veya çorba kaşığı Osmanlı kahvesini katın. Daha sonra, şeker istiyorsanız şeker ilave edin. Kaynayıncaya kadar karıştırın, tam kaynamadan ateşi söndürün. Kahveniz hazır.

 

Toptan ve Perakende Satılmaktadır.

 

Çay ocakları, kafeteryalar, cafeler ve restoranlar, özel müşterileri için bu kahveyi önermektedir. Özel müşterileriniz için, on beş dakikada bu lezzeti hazırlayabilirsiniz. Ocağın üzerinde pratik bir şekilde hazırlanan Kervansaray dibek kahvesi ürünümüz, müşteri potansiyeli yüksek olan bir üründür. İşletme kategorisinde, müşteri beğenisi her geçen gün yükseltmeye devam etmektedir. Kargo seçenekleriyle tercih edilen ürünümüz, ödeme seçenekleriyle, kolay bir şekilde adresinize teslim edilmektedir.

 

Lezzeti Unutulmaz

 

Atalarımızdan yadigar kalan kahve kültürü için, 40 yıl hatırı var, denilmektedir. Osmanlı kahvesi ise, ömrünüzün sonuna kadar unutamayacağınız bir lezzettir. İçildiği zaman ve mekan, ömür boyu unutulmaz. Özel bitkisel karışım özellikleriyle, aynı zamanda sağlığınızı koruyan bu lezzet, hastalarınız için en güzel hediyedir. Şekerli olarak da tüketilebilen kahvemiz, hazırlanışı çok kolaydır. Kalp hastaları, akciğer hastaları, kemik hastaları ve bronşiti olanlar, kahvemizi düzenli olarak içmelidir. Zihin açıcı olan ve şifalı olan kahvemiz, öğrenciler için doping etkisi yapmaktadır. Sınavlardan önce Kervansaray kahvesi, başarınızın anahtarı olacaktır. Perakende ve toptan sipariş özelliğine sahip ürünümüz, turistlere ikram edildiği zaman, bizi tanıtan bir elçi görevi görecektir. Turistik çarşılarda, etkileyici bir ikram için en iyi tercih Osmanlı kahvesidir. Yaz veya kış, bütün mevsimlerde, bu lezzetli içeceği tüketebilirsiniz. Kokusuyla etkileyici olan bu kahve ürünümüz, damla sakızı tadıyla, karışık kahve kültürünün en çok tercih edilen lezzetidir. Osmanlı dedelerimizde, sağlıklı nesil demek, güçlü bir ordu demekti. Bu nedenle, şifalı özelliklere sahip Osmanlı kahvesi, onlar için yaşamın bir parçası haline gelmişti.

 

 

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz