Sony, PlayStation 3 Konsolunun Üretimini Rafa Kaldırıyor

Gelmiş geçmiş en aktif ve en çok satan konsollardan birisi olarak Sony PlayStation 3 halen daha favorilerimiz arasında yer alıyor. Ancak PlayStation 3 tarihe karışmak üzere diyebiliriz. Beklenen açıklama Sony tarafından yapıldı.

0
516

Yeni konsol PlayStation 4’ün eskiyi aratmaması Aralık ayında yapılan finansal açıklamalarda anlaşıldı. Sony tam 50 milyon yeni konsolu sevenleriyle buluşturdu. Doğal olarak şirketin yeni güncellemeler, geliştirmeler ve oyun konusunda destek sunabilmek adına PlayStation 4’e yoğunlaştığını görmek mümkün.

Bunu anlamamıza vesile olan en önemli detay ise PlayStation üretimi durduruluyor olmasıdır. Artık yeni nesil bir PS3 konsolu üretilmeyecek. Sony yaptığı açıklamalarda bu konsolun üretimini piyasadan kademeli olarak çekeceklerini doğruladı. İlk adres PlayStation 4’ten daha fazla sevilen PlayStation 3’ün en büyük pazarlarından birisi olan Japonya olacak.

Japonya ile Uzakdoğu pazarında yeni PlayStation 3 üretimi durma noktasına geldikten sonra muhtemelen PS4 satışları artış gösterecek. Ardından ise yavaş yavaş Avrupa ve Amerika’ya yayılacak ve PlayStation 3 tarihe gömülmüş olacak.

Hali hazırda Avrupa’da ya da Amerika’da PlayStation 3 üretimi ne zamana kadar devam edecek sorusuna bir cevap verilmiş değil. Fakat Uzakdoğu pazarında durdurma işlemleri bittikten sonra tamamıyla durdurmak adına düğmeye basılacağından eminiz. Arz talep dengesini oldukça yüksek tutan PS3 konsolu gerek oyun desteği gerekse 2006’dan beri hayatımızda olmasıyla üretimine günümüze kadar devam etmişti.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz