Spotify’da Çok Yeni Bir Dönem

0
171

En popüler durumdaki çevrimiçi müzik servisinden olan ve her geçtiğimiz gün hızla büyüyen Spotify platformu için bu hafta fazlasıyla yoğun geçmekte.

Çok daha büyük bir platform haline gelebilmek için müzik servisinin halka arz edileceği açıklandı.

Bu açıklamanın üzerinden kısa bir süre geçerken, bu kez Spotify’in 70 milyon aboneye ulaştığı açıklandı. Küçük bir karşılaştırma yapmak gerekirse, Apple Music servisinin yaklaşık 30 milyon abonesi bulunuyor.

Spotify bu duyuruyu resmi Twitter hesabı üzerinden ” Merhaba, 70 milyon abone ” paylaşımı ile yaptı. Geçtiğimiz Ağustos ayında yayınlanan veriler ile çevrimiçi müzik servisinin 60 milyon abonesi olduğu açıklanmıştı.

Böylece çevrimiçi müzik servisi beş ay gibi kısa bir süre içerisinde 10 milyon yeni kullanıcı elde etti. Bu açıklamaların şirketin halka arz sürecini kolaylaştırmak ve ilgiyi artırmak için yapıldığı dile getiriliyor.

Wixen davasının ise şirket tarafından planlanan halka arz sürecine ne gibi bir etkisinin olacağı şu anda bilinmiyor. Zira, Wixen Music Publishing tarafından müzik servisine 1.6 milyar dolarlık bir dava açıldı.

Dava gerekçesi olarak ise Tom Petty, Rage Against The Machine, Missy Elliott, Neil Young, Weezer, Beach Boys ve daha birçok sanatçıyı temsil eden müzik lisanslama şirketine, telif ücretlerinin ödenmemesi gösteriliyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz