Steam Oyun İncelemeleri İçin Bazı Değişikliklere Gitti

Piyasada bulunan hemen hemen bütün oyunları satın alıp oynayabileceğiniz, bugün için 5 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan oyuncu platformu olan Steam, bünyesinde bulundurduğu oyunlar için yapılan değerlendirmelerde bazı değişiklikler yaptı.

0
440

Steam bünyesinde bulunan oyun ve oyuncular için radikal kararlar alarak bazı değişikliklere gitti. Bundan sonra oyunlar için değerlendirme veya incelemelerini sadece Steam üzerinden oyunu online olarak satın alan kullanıcılar sunabilecekler.

Steam kanadında yapılan bu değişiklik binlerce kullanıcıda şok etkisi yarattı. Öyle ki yıllardır bu platformda bulunan ve bilgileriyle oynadıkları oyunlara görüşlerini belirten ücretsiz kullanıcılar artık bu haktan yararlanamayacaklar. Bununla birlikte sistem üzerinde bulunan oyunlar hakkında bundan sonra yeterli yorum ve değerlendirmenin bulunamayacağı da belirtiliyor. Daha önce Steam dışında teknoloji mağazalarından satın alınan oyunlarda kutuda bulunan bir şifreyle Steam üzerinde oyun hakkında değerlendirme yapılabiliyordu. Yapılan değişiklikle birlikte bu şekilde satın alınan oyunlar için satın alan kullanıcının yorum ve inceleme yapması da engellenmiş oldu.

Steam’ın yaptığı değişiklik bazı durumlarda olumlu olarak görülüyor. Ücretsiz olarak sunulan bazı oyunlara fake kullanıcılar tarafından oldukça iyi puanlama ve değerlendirme yapılabilmesinin de böylelikle önüne geçilmiş oldu. Değerlendirme sistemi Valve, aslında gelen bu değişiklikle birlikte şişirme yorum ve incelemelerin önüne geçilmesini sağlamış gözüküyor.

Valve, yaptığı bu değişiklikle birlikte puanlama sisteminin daha kaliteli olacağını ve incelemelerin doğruluk payının artacağı görüşünü savundu.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz