The Simpsons Dizisinin 27 Senelik Bestecisini Kovdular

0
200

27 seneden beri The Simpsons ismine sahip yetişkin aile komedisi olan çizgi filmin bölümlerinde yer alan besteler üzerine çalışmalar gerçekleştirilen Alf Clausen’in dün dizi içerisinden kovulduğu iddia ediliyordu.

Clausen bugün iddiaları Twitter hesabı üzerinden doğruladı.
17 Aralık 1989’da başlayan The Simpsons dizisini izleyenler, izlememişse bile adını duyanlar elbette vardır. Dizinin 90-91 yılları arasındaki sezonunda kadroya dahil olan ve yetişkin aile komedisi çizgi filminin bugüne kadar dizi içerisindeki bestelerini yapan Alf Clausen’in kim olduğunu bilen sayısı ise azdır. Diziye en iyi beste dalında 2 Emmy ödülü ve 21 adaylık kazandıran 27 yıllık bestecisi Alf Clausen’in kovulduğu iddaları, dizinin ağır hayranlarını çok kızdırmıştı.

 

Ancak bugün resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Clausen, diziden kovulduğu haberlerini resmen doğruladı. The Simpsons iyi bir aile komedisi olmasının bir kısmını da zekice yazılan ve bestelenen müziklerine borçlu olduğu kesin. Bu anlamda her hafta dizinin yaratıcısı Matt Groening’in isteklerine göre müzik yapmak için 27 sezondur yaklaşık 35 kişilik bir orkestrayla besteler yapan Alf Clausen’in son çalıştığı bölüm, geçtiğimiz Mayıs ayında yayınlanan 28. sezonun finaliydi.

 

Alf Clausen’in diziden çıkışı diziyi nasıl etkiler bilinmez, ancak biz kendisinin bestelerinin diziye çok şeyler kattığını düşünüyoruz. O yüzden de sizin için Alf Clausen’in dizideki bestelerinden en iyi 4’ünü sıraladık. Bu liste fazla objektif değil, ancak yıllar içerisinde dizinin sağlam takipçilerinin de genelde çok sevdiği müziklerin bir derlemesi.

 

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz