Torrent Efsanesi Mininova Kısa Süre Sonra Kapanıyor

Bilgisayar kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran uygulamaların başında gelen Torrent uygulamasının en çok tercih edilen web sitesi olan Mininova’da açıkladığı karardan sonra 4 Nisan 2017’de kapanacağını resmen kullanıcılarına açıkladı.

0
450

2005 yılında başladığı yayın hayatından sonra kullanıcıların en çok takip ettiği ve en çok program indirdiği sitelerin başında gelen Mininova’ya yapılan baskılardan sonra web sitenin yöneticileri ve yapımcıları önemli bir karar aldı. Özellikle son zamanlarda bu konuda ciddi bir yaptırım ile karşı karşıya kalan siteye kesilen cezalardan sonra yöneticilerinin aldığı bu karar en çok sitenin ziyaret edilen kullanıcılarının zoruna gidecek gibi duruyor.

Hollanda üzerinden yayın hayatına devam eden ancak 2009 yılında aldığı yüksek cezadan sonra sitesinden birçok önemli programı kaldırmak zorunda kalan firmanın özelikle son zamanlarda korsan ve telif hakkı bulunan programlar yüzünden başının derde girmesi böyle bir karar almasının nedeni olmuş gibi gözüküyor.

Yabancı dizileri, yabancı tv programlarını ve birçok lisanslı programı kullanıcılarının indirmesine izin verene ve bu alanda dünyanın en önemli torrent siteleri arasında gösterilen Mininova’nın aldığı bu kararın arkasında bulunan ana nedeni maddi sorunlar olduğu tahmin ediliyor.

Aldığı cezalardan sonra yüksek miktarlarda tazminat ödemek zorunda kalan ve bu durum karşısında zor durumda kalan web sitenin bundan sonra ne alanda hayatına devam edeceği kullanıcılarının en çok merak ettiği konuların başında gelmeye başladı.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz