Tütün Ürünlerine Elektronik Bir Alternatif

0
184

Sigara kullanımında olan artış kullanım yaşının ortaokul yaşlarına düşmesi tüm Dünyada büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Sigaranın içerisinde bulunan maddeler kullana kişiyi hem psikolojik hemde fizyolojik açıdan yavaş yavaş zehirlemektedir. Bu zehirli maddenin içerisinde buluna nikotin maddesi ileri derece bağımlılık yaptığı için bırakması da oldukça zor bir hale getirmektedir.

Günümüzün en ölümcül hastalıklarından olan kanserin hızla yayılmasının en büyük nedeni olan sigaradan uzmanlar ve hekimler derhal uzaklaşılması gerektiğini anlatmaktadırlar. Uzun yıllar sigara kullanan birinin sigaranın bu büyük bağımlılığından kurtulmak için farklı yöntemler denemesi büyük ihtimalle başarısız olması bir daha bırakma girişiminde bulunmamasına neden olur.

Sigara Bırakma Yöntemleri

Sigaradan kurtulmak için bazı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler içerisinde oldukça yaygın olarak denenmiş olumlu sonuçlar alınmış bazı yöntemler sayesinde sigara kullanıcıları sağlıklarını tekrar kazanmışlardır.

  • Akupunktur
  • Nikotin bandı ve sakızı
  • Elektronik sigara

Yukarıdaki yöntemler en sık tercih edilen kişiye göre değişen başarı oranlarına sahiptir. Bu yöntemler içerisinde yer alan elektronik sigara kullanan kişilerin neredeyse herkeste sigaradan kısa sürede kurtulmayı sağlamış büyük bir alternatiftir.

Elektronik sigaralar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda normal sigaradan çok daha az zararlı olduğu ortaya çıkmıştır.

Elektronik Sigara ile Sigarayı Bırakmak

Elektronik sigara üretiminin temel amacı sigarayı bıraktırmaya yardımcı olmaktır. Sigaradan kurtulmak için elektronik sigara kullananların bu cihazları bilinçli bir kullanmaları gerekmektedir. Öncelikle likit kullanırken içtiğiniz sigaranın nikotin derecesine yakın bir oranda başlanılması gerekmektedir. Daha sonra kademe kademe nikotin oranını en aza indirerek son olarak nikotinsiz bir likit ile sigaradan tamamen arınmış olunur.

Likit seçimi ve uygun cihaz kullanımı ile sigaranın zararlarından kısa sürede kurtularak genel sağlığınızda gözle görülür bir değişim ortaya çıkmış olur. Elektronik sigaralar ilk olarak kalem şeklinde üretilmiştir. Bu tasarımı sayesinde tiryaki sigara içiyor hissine kapılarak psikolojik bir rahatlama ile sigarayı bırakma döneminde zorlanmamış oluyor.

Duman görünümde olan buhar ise su buharıdır pasif içicilik ve pis kokuya neden olmaz bu nedenle normal sigaralardan çok daha az zararlıdır. Sizlerde sigarayı bırakmak için şartlandıysanız mutlaka elektronik sigara ile bu süreci daha kolay atlatabilirsiniz.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz