Twitter’dan Canlı TV Yayınlarına API Desteği!

Popüler sosyal medya sitelerinden Twitter'ın, TV kanallarına canlı yayınlarda kullanılmak üzere API desteğini açacağı ortaya çıktı. Böylece kısa süre içinde Twitter canlı yayınları TV akışlarında sıkça kullanılmaya başlayacak gibi görünüyor.

0
411

Mikroblog sitesi olarak bilinen ve dünya üzerinde 1 milyara yakın kullanıcısı olduğu bilinen Twitter, canlı yayın içeriklerinde kullanılmak üzere medya kuruluşlarından birisine dönüştürme amacıyla teklifte bulunduğu ortaya çıktı. The Information kaynaklı habere göre Twitter, gelecek hafta canlı yayın API sistemini anlaştığı TV kuruluşlarına açabilir. Bu sistem gerçekleşirse canlı yayın hizmeti sağlayan birçok kuruluş ile ortak yayınlar yapılabilecek.

Bugün sadece spor ve haber merkezleri Twitter üzerinden canlı yayın sağlayabiliyorken diğer medya içerik kuruluşları ise bu özelliği kullanabilmek için Twitter ile belirli bir ortaklık durumunun bulunması gerekiyor. Bununla birlikte Twitter’ın yayınlar için sunacağı API sistemi ile Periscope kullanılmadan kendi web sitelerinde istedikleri yayını canlı olarak yayınlayabilme desteğini alacaklar.

Şimdilik sadece haber kuruluşlarına sunulacak olan bu özellik normal kullanıcılara sunulmayacak gibi görünüyor. Standart kullanıcılar eskiden olduğu gibi canlı yayın özelliği için Periscope’a bağımlı kalmaya devam edecekler.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz