Volvo’nun Elektrikli Otomobilinin Detayları Ortaya Çıktı

Elektrikli otomobil sektörüne hızlı bir giriş yapmaya hazırlanan Volvo, projesini gerçeğe dönüştürdüğü yeni modeli hakkında satış fiyatı ve çıkış tarihine kadar ayrıntılı bilgileri açıkladı.

0
476

Volvo elektrikli otomobil pazarına ikinci aracıyla gireceği tarihi açıkladı. 2019 yılı olarak yeni elektrikli otomobilini piyasaya sürecek olan Volvo, elektrikli otomobil sektöründe oldukça iddialı.

Volvo tarafından yapılacak olan elektrikli otomobilin yaklaşık olarak 400km yol gidebileceği ve bu otomobillerin fiyatlarının 35.000 – 40.000 dolar seviyesinde olacağı firma tarafından duyuruldu.

Elektrikli otomobil sektörüne ilk adımını atacak olan Volvo’nun karşısında General Motors olmak üzere birçok güçlü rakip bulunuyor. Bu rakipler arasında pazarda yer edinebilmek için uygun fiyat politikasını benimseyen firma için 2019 yılı nasıl bir başlangıç olacak, bekleyip göreceğiz.

General Motors firmasının elektrikli otomobil modeli olan Chevy Bolt 36.000 dolar etiket fiyatıyla satışta bulunuyor ve bu aracın yaklaşık menzili 380km civarlarında. Tesla ise 350km menzile sahip olacak olan Model 3 Sedan aracını yıl sonunda 35.000 dolar fiyatı ile sektöre sunacak.

Volvo’nun üreteceği otomobilin detayları tam bilinmemekle birlikte firma 2025 yılı hedefinin ise 1 milyon elektrikli otomobil modelinin yollarda yer alması olarak belirlemiş.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz