WhatsApp Güncelliğini Yitirmiş Bazı Cihazlardan Desteğini Çekiyor

WhatsApp, son dönemde “tekel” haline gelmiş mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi ve geliştirilmeye devam ediyor. Bununla birlikte bazı eski telefon modellerinden de desteğini yavaş yavaş kesme kararı alan uygulama için birçok cihaz artık güncelleme alamayacak.

0
363

Facebook tarafından satın alınmasından hemen sonra, geliştirilmesine hız verilen bir uygulama olarak WhatsApp’ı günümüzde kullanmayan çok az insan kaldı. Özellikle yeni sözleşmesi gereğince bu uygulamayı kullanmayı bırakmayı planlayan pek çok kullanıcı olmasına rağmen maalesef WhatsApp’ın güvenilir bir alternatifinin bulunamaması, yine kullanıcıları bu uygulamaya bağımlı kıldı.

Geliştirmeye devam etmek isteyen Facebook, WhatsApp üzerinde bazı akıllı telefonlara verdiği desteği özellikle sürümleri bazında kesmek niyetinde. Geleceğe yön vermek isteyen Facebook ve WhatsApp, şu sıralar yedinci yaşını kutlarken öncelikle BlackBerry ve Nokia cihazlarına el atacak. 2017’nin Haziran ayına kadar Blackberry OS mobil işletim sistemi, Nokia S40, Nokia Symbian S60 gibi telefonlar desteklenecek ancak o tarihten sonra desteğin geri çekilmesinin kararı alındı.

Android tarafında ise Android 2.1 ve 2.2 (Froyo) sürümlerine desteğin kesilmesi kararı alındı. Bununla birlikte Windows tarafına yöneldiğimizde ilk Windows mobil işletim sistemlerinden bir tanesi olan Windows Phone 7 sürümü de desteği kesilen versiyonlardan.

iPhone tarafında iPhone 3GS modelinin desteğini kesecek olan WhatsApp, bunun yanında iOS 6 sürümüne de artık destek vermeme kararı aldı.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz