Windows Mobile İşletim Sistemi Yavaş Bir Şekilde Ölüyor

0
264

Uygulama konusunda bit kıtlık çeken Windows Mobile işletim sistemi, popüler uygulamalardan Flipboard’ı da kaybetmiş oldu.

Windows Mobile’ın fişi çekilmiş gibi görünüyor. Microsoft’un bile gözünden çıkarttığı Windows Mobile, açıklanan son kullanım rakamlarında %1’i bile görememişti. Fişi çekildi çekilecek olan Windows Mobile’a bir darbe de Flipboard’dan geldi. Sosyal medyadaki ve web sitelerindeki içerikleri bir dergi formatında sunan Flipboard, artık Windows Mağazası’nda yer almayacak.

Flipboard’ın yüklü olduğu Windows Mobile telefonlar uygulamayı kullanabilecek ama sildiklerinde bir daha indiremeyecek. Yaklaşık 4 yıl önce şaşalı Lumia 1020 etkinliğinde, Windows Phone’a gelen Flipboard’ın neden böyle bir karar aldığı açıkça ortada.

Android ve iOS karşısında Windows Mobile’ın tutunamayacağını yıllardır dile getiriyoruz. Popüler uygulamaların da bu platformdan çekilmesi artık Windows Mobile’ın çöküşe geçtiğini açıkça gösteriyoruz. Bakalım Windows 10 Mobile ile bile umduğunu bulamayan Microsoft, bu konuda nasıl bir hamle yapacak?

 

 

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz