Xiaomi Mi 6 Sızdırılan Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Daha çok Uzakdoğu pazarına hitap ederek yıllardan beri kendisini kanıtlayan Xiaomi global anlamda yaygınlaşmaya başladı. Günümüzde Xiaomi Mi 6 modeli ise en çok konuşulanlar arasında yer alıyor.

0
521

Konsept tasarımlarda iddialı bir inceliğe kıyasla yüksek performans sağlayacak olan donanımlara sahip olduğunu gördük. Peki ya sızıntıların Xiaomi Mi 6 özellikleriyle bu performansı mümkün kılacağını söylesek?

Gelen sızıntı bir telefon ekranından model numarasının Mi6 olduğu cihaz ekran görüntüsüne ait. Burada ilk dikkat çeken ayrıntılardan birisi Android 7 Nougat ile sunulacak olmasıdır. Birçok amiral gemisi cihaz dahi Nougat ile satılmıyorken Xiaomi Mi 6 fiyatı uygun olmasına rağmen işletim sistemini güncel olarak sunacak.

İşlemci özelliklerinde herhangi bir çekirdek belirtilmezken 2.7 GHz bir hızdan söz ediliyor. Daha önce çıkmış Xiaomi modelleriyle kıyaslandığında işlemci seti için Snapdragon 821 tahmini üzerinde duruluyor. Tabi bu işlemci hızı için bir overclock işlemi uygulandığına bilhassa eleştirmenler emin.

Artık yavaş yavaş bilgisayarların donanımlarına erişmeye başlayan telefonlara bir yenisi Xiaomi Mi 6 olacak. Zira 6 GB ram ile performans konusunda kullanıcılarını etkileyecek bir çizgide duracağını düşünüyoruz.

Depolama alanı konusunda 256 GB olarak gözüken Xiaomi Mi 6 özellikleri sızıntısında tek model olduğunu belirtmeliyiz. Yani muhtemel bir 128 GB ve 64 GB modelin çıkacağı aşikâr.

Tüm bunların ardından tabi ki merak edilen konuların başında performansla doğru orantılı olarak artış gösterebilecek fiyat geliyor. Ancak Xiaomi Mi 6 Türkiye fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak için uzun süre bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz