Xperia Modelinden Çerçevesiz Bir XZ2 Modeli

0
185

Tasarımları ile birlikte uzun bir zamandır eleştirilmekte olan Sony şirketi, uzun senelerdir devam ettirdiği OmniBalance isimli tasarım dilini Xperia XZ2 modeli ile güncellemekte.

Sony’nin günümüzün vazgeçilmezi haline gelen çerçevesiz ekrana geçiş bileti ise Xperia XZ2 olacak gibi gözüküyor.

Xperia Z modelinden bu yana OmniBalance tasarım dilini kullanan Sony, özellikle kalın çerçeveleriyle eleştiri oklarının hedefinde yer alan markalardan birisi olmuştu.

2017 yılında neredeyse tüm markaların çerçevesiz olarak adlandırılan yüksek ekran kasa oranı sunan modeller üretmesi ise Sony’i bu güncellemeyi yapmaya mecbur bıraktı desek yanılıyor olmayız.

Tüm bu mecburiyetin sonunda doğacak model olan Xperia XZ2 ise ortaya çıkan ilk CAD çizimine göre oldukça ihtişamlı bir şekilde geliyor. Xiaomi Mi Mix öncülüğünde başlayan 3 kenarda en az çerçeve sunma yarışının en iddialı modellerinden birisi ise görünen o ki Xperia XZ2 olacak.

xperia xz2

Sızdırılan görsele baktığımızda Mi Mix modellerinin en büyük dezavantajı olan alt tarafta yer alan kamera sensörü, bu modelde üst tarafa taşınmış ve ahize ile birlikte diğer sensörlerde buraya konumlandırılmış. Böylece kamera tarafında çok daha kullanışlı ve şık bir görünüm elde edilmiş.

Modelin sağ tarafındaysa güç butonu ile bütünleşik parmak izi sensörü, ses kontrol butonları ve Sony ile özdeşleşmiş olan deklanşör butonları yerini koruyor.

Böylece yenilenen tasarımla birlikte Sony en çok şikayet edilen yanından Xperia XZ2 ile arınmış olacak. Başarılı olup olamayacağını ise elbette zaman gösterecek.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz