Yapı Kredi’den Çok İlginç Bir Bildiri

0
217

Yapı Kredi Bankası’dan pek çok kullanıcıya ‘’Gökay 425’’ yazısına sahip bir bildirim düşmüş bir halde.

İşin garip kısmı ise bunun ne anlama geldiği konusunda kimsenin bir fikrinin olmayışı.
İnternet bankacılığı, işlemlerimizi bankalara gitmeden kısa süre içerisinde mobil olarak halletmemiz açısından son derece kullanışlı bir sistemdir, fakat işin içerisinde internet olduğu için ayrıca ‘hacklenebilir’ veya suistimal edilebilir bir sistemdir de. Şu sıralar Yapı Kredi Bankası’nın internet bankacılığını kullananlar, telefonlarına gelen garip bir bildirimin ne olduğunu çözmekle meşguller.

Birçok kişi, bunun hesaplarına sızılması için düzenlenen bir ‘yem’ olduğunu düşünse de şimdilik bankası hesabı boşaltılan bir kullanıcı bulunmuyor. Fakat kafaları karıştıran en önemli detay, bu bildirimin ardından Yapı Kredi’nin mobil uygulamasına hiçbir türlü giriş yapılamıyor olması.

Konuyla ilgili bir diğer teori ise bildirimin, uygulamanın geliştiricilerinden bir tanesinin hatası sonucu gelmiş olabileceği yönünde. Zira bankanın, durumun farkına varıp gerekli önlemi alana kadar internet bankacılığını deaktif duruma getirdiği düşünülüyor.

Bankadan en kısa sürede konuyla ilgili bir açıklama geleceğini tahmin ediyoruz. Biz de bu bildirimin hangi sebeple geldiğini fazlasıyla merak ediyoruz.

Güncelleme: Yapı Kredi’nin resmi Twitter sayfasından aşağıdaki gönderi paylaşıldı:

Yapı Kredi ✔@YapiKredi
Değerli müşterilerimiz, Yapı Kredi Mobil’den gönderilen “gokay 425” içerikli mesajı dikkate almamanızı rica ederiz.
4:41 PM – Oct 16, 2017
351 351 Replies 326 326 Retweets 501 501 likes

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz