Yılbaşında Kar Küresi Hediye Edilir Mi?

0
198

Yeni yıl, yeni umutlar, yeni arkadaşlıklar, yeni güzel dilekler ve hayal kuracak yeni anlar demektir. Yeni yılın ilk gününde “1 yıl 365 ayrı hikaye demektir, ilk hikayesini bugün yaşıyorsun” diye bir söz vardır ya işte bu hikayeleri güzel bir başlangıçla yapmak, kitabı okumanızı eğlenceli ve istekli hale getirir. Bunu da nereye mi bağlayacağız? Tabi ki yeni yıla girerken neden hediyeleştiğimize! Öncesinde, yeni yılı karşılamak için ülkemizde yalnızca 1 gün olsa da diğer ülkelerde Aralık ayı boyunca süren kutlamalar sonucu Aralık’ın son gününün gecesinde yeni yıla gireriz. Başlayacağımız yeni yılda sevdiklerimizle bir arada olmak, güzel anılara sahip olmak için de bu günü birlikte geçirmeye özen gösterir hep beraber ileride hatırlayacağımız, hatırladıkça mutlu olacağımız bir gün geçiririz… İleride hatırlamak demişken, bir an ya da olay, kalıcı olması için elimizde somut bir şeyler olursa çok daha yararlı olur değil mi? Bu tıpkı, deneyimle kazandığımız öğrenimlerimize benziyor, yapmazsak bilemeyiz. İşte mutluluk da, hatırlamak da aynı şey… Elimizde mutlu olduğumuz ana dair somut kanıtlar, kalıntılar varsa aradan kaç yıl geçerse geçsin o anki gibi aklımızda kalıcı olacaktır. İşte, bu yüzden hediyeleşiriz arkadaşlar! Anımızı paylaşalım, ileride hatırlayınca mutlu olacak güzel hisler biriktirelim diye…
Madem bu kadar narin düşüncelerle hediyeleşiyoruz, o halde hediyelerimizde de ince düşünelim. Sevdiklerimize paketi açtıklarında şaşıracakları ama çok çok çok çok çok (…) beğenecekleri hediyeler almaya özen gösterelim.
Hem narin hem özel hem harika yılbaşı hediyesi fikirleri arasında ilk sırada yer verilecek ürün kar küreleri iken “yılbaşında kar küresi hediye edebilir miyim?” diye tereddütte kalmanızı dahi tavsiye etmiyoruz. Çünkü yılbaşında kar küresi alınmasın da ne zaman alınsın?! Buna da tamam dedik, peki kar küresinin anlamı ne? Ne ifade ediyor da kesinlikle kar küresi almalısınız diye öneriyoruz?
Öncelikle kar küresi, bize kışı hatırlatıyor. Yazın bunaltıcı sıcağında klimadan klimaya koşarken içinize ferahlık verecek, kışın sıcacık kazaklarınıza atkılarınıza sarıldığınızda aklınıza hediye eden kişiyi getirecek kar küreleri büyük küçük herkese tercih edebileceğiniz yılbaşı hediyesi alternatifidir.

Özellikle bu tür aksesuarların koleksiyonunu yapanlara yılbaşı hediyesi fikirleri için harika bir fırsat olsa da sevgiliye, arkadaşa ve ya kardeşe verilebilecek en ideal yılbaşı hediyesi kar küreleridir. Müzik çalar detayıyla da hediyede modernlik ve nostalji bir arada tutulmuş olsa da hediye ettiğiniz kişi ışık, müzik çalar fonksiyonlarına bayılacak!

Son olarak, kürenin içindeki anlamlardan bahsetmek istiyoruz. Kar küreleri içlerindeki figürlerle, tablasındaki tasarım detaylarla bambaşka anlamlara ev sahipliği yaparlar. Örneğin çift figürlü kar küreleri romantik yılbaşı hediyesi fikirleri arasında değerlendirilirken fotoğraf makinesi ya da daha farklı konseptlerdeki tasarımlar farklı kategoride yılbaşı hediyesi olarak değerlendirilebilir. Yapmanız gereken tek şey ise, kar küresi hediye edeceğiniz kişiyi belirlemek (ya da hediye alacağınız kişiye kar küresi alacağınızı belirlemek) ve ardından hediyerenginde yüzlerce kar küresi arasından vereceğiniz kişiye en uygun en ideal modeli seçip almak.

Sevdiklerinizle mutlu, huzurlu ve dilediğinizce bir yıl geçirmenizi dilerken, kar kürelerinin hediye edeceğiniz kişiye ve size şans getirmesini temenni ediyoruz…

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz