Youtube Üzerindeki Canlı Yayın Performansı Gelişiyor

0
272

Google şirketi, firmanın canlı yayın yapmakta olan hizmetine birkaç tane yeni özellik eklemiş YouTube live ile ilgili yeni bir tane daha güncelleme yayınladı.

Bundan böyle iOS kullanıcıları cihazlarından YouTube Live’a doğrudan canlı yayın yapabilecek.

Google YouTube Live’a getirdiği güncellemeyle canlı yayın servisine birtakım yeni özellikler kazandırdı. iOS kullanıcıları bundan böyle cihazlarındaki uygulamalardan YouTube Live’a doğrudan canlı yayın yapıp mobil cihaz ekranını izleyicilerle paylaşabilecek. Bu özellikle en çok oyunlarının görüntüsünü paylaşmak isteyenlerin işine yarayacak.

Kullanıcılar, akışlarına yorum veya tepki eklemek için ön yüzdeki kamera ve mikrofonu da kullanabilirler. Güncellenmiş ekran özelliği, Apple’ın ReplayKit çerçevesini destekleyen tüm uygulamalarla çalışıyor.

Google ayrıca, canlı sohbetler üzerindeki yorumları denetlemek, denetleyicilerin uygunsuz yorumları gizlemek için daha hızlı izin vermesinin yanı sıra, modların ayrı olarak incelemesi ve onaylaması için potansiyel olarak sorunlu mesajları işaret edecek otomatik bir sistem kullanması için gelişmiş araçlar sunduğunu açıkladı.

Son olarak, şirket, “birkaç saniye gecikme” oranına kadar gecikmeyi azalttığı iddia edilen yeni ultra-düşük gecikmeli mod da ekliyor. Bu, yayıncıların gerçek zamanlı olarak izleyicilerle etkileşimde bulunmasını kolaylaştıracak.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz